Co mówi mój rezonans głowy?

Witam co oznacza wynik rezonansu magnetycznego głowy: w obrębie zbiorniak kąta mostowo-móżdżkowego prawego uwidoczniono poszerzającą kanał słuchowy wewnętrzny , ulegającą silnemu wzmocnieniu kontrastowemu masę o wymiarach 15x17mm- najpewniej Schwannoma. W stoku widoczna torbielka o wym. 7x6mmm?

Schwannoma to łagodny nowotwór wywodzący się z osłonek nerwowych. Z czasem schwannoma zwiększa swoje rozmiary i jego usunięcie staje się trudniejsze. Zmiany te mogą niekiedy doprowadzić do uszkodzenia nerwu i zaburzenia kontroli mięśni, leczenie uzależnione jest od lokalizacji i wielkości zmiany