Co może być powodem tego, że nie mogę schudnąć?

Nie mogę schudnąć. Od tego zacznę. Nie zmieniłam nawyków żywieniowych od 15 lat, całe życie ważyłam tyle samo, a od 5 nie mogę schudnąć. Brałam przez 8 lat zastrzyki antykoncepcyjne Depo-Provera i przez ten czas wagi stopniowo przybywało. Od 2 lat nie biorę zastrzyków, a waga nie spada. Co jakiś czas mam zwiększaną dawkę leków na tarczycę natomiast TSH nie dość, że nie spada to rośnie. Hashimoto nie wykryto. Proszę nie pisać o diecie i ćwiczeniach, bo nie znam zbyt wielu osób, które odżywiają się tak zdrowo jak ja. Wysiłek fizyczny również jest u mnie na porządku dziennym - siłownia, bieżnia w domu, spacery, jazda na roklach do pracy itp. Nie w tym rzecz. Potwierdza to również mój dietetyk, pod którego opieką jestem od 2 lat. Mam zlecane przez różnych lekarzy badania ale nic nie wychodzi. Może ktoś z Państwa ma pomysł co może być przyczyną i co jeszcze powinnam zbadać i zrobić. Może ktoś coś pominął, a szczerze mówiąc bardzo mnie to już męczy. Dla przykładu, w zeszłym roku przez 3 miesiące miałam wolne w pracy, więc chodziłam codziennie na siłownię (marszem na siłownie 5km, ćwiczenia siłowe 2h, powrót biegiem do domu 5km, w niektóre dni jeszcze wieczorem rower i dodatkowy spacer), oraz stosowałam się do diety od lekarza (1800 kcal, w sumie stosuję taką cały czas, zbilansowaną). Schudłam w tym czasie 200g.

Dzień dobry

Być może dieta jest nieprawidłowo dobrana. Należy skonsultować to z dietetykiem prowadzącym. Czy dietetyk dobrał dietę pod względem problemów z tarczycą? Trudno mi odpowiedzieć na pytanie nie znając diety. Może pisze mi Pani dokładnie co Pani zjada.

Dokonam analizy.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668