Co może być powodem urojeń węchowych?

Od dłuższego czasu odczuwam urojenia węchowe, brzydkie zapachy, których inni nie wyczuwają, dodatkowe pieczenie oczu i skóry, a także problemy gastryczne i związaną z tym utratę wagi. Lekarz skierował mnie na badanie poziomu wit. B12, wyszedł niedobór, jednak po 3 miesiącach stosowania zaleconych suplementów poziom witaminy jest już w normie, jednak objawy nie ustąpiły. Jaka może być przyczyna moich dolegliwości? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Takie objawy mogą wynikać ze zmian w mózgu- sugeruję konsultację neurologiczną, wykonanie angio-TK głowy. Urojenia mogą także zwiastować chorobę psychiczną, której pochodzenia nie da się ustalić, jednak na początku należy wykluczyć wszelkie odwracalne przyczyny.