Co może być przyczyną bólu pochwy podczas podniecenia?

W momencie silnego podniecenia zaczyna boleć mnie cała pochwa. Nie jest to ból związany z brakiem nawilżenia. Czasem podczas stosunku ból przechodził, jednak coraz częściej utrzymuje się dłużej. Podejrzewałam infekcję grzybiczą lub bakteryjną, ale przeszłam dopiero co kurację, która niestety nie pomogła. Co może być przyczyną takiego bólu?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Ból występujący w trakcie stosunku najczęściej jest wynikiem toczącego się procesu zapalnego w obrębie układu rozrodczego. Stosowany przez Panią preparat działa przeciwgrzybiczo. Istnieje jednak możliwość, że zakażenie ma etiologię bakteryjną lub doszło do nadkażenia bakteryjnego, czego przyjmowany lek nie jest w stanie wyleczyć.
Sugerowałabym udać się do ginekologa w celu wykonania posiewu i włączenia celowanego leczenia.
Pozdrawiam