Dlaczego odczuwam ból w okolicach pochwy i warg sromowych?

Dzień dobry, Jestem kobietą, mam 24 lata i w trakcie podniecenia odczuwam ból w okolicach pochwy i warg sromowych, a czasami również łechtaczki, który po pewnej chwili mija i potem już się nie pojawia w trakcie tego samego stosunku. Czy to może być jakaś choroba gruczołów przedsionkowych, czy może coś jeszcze innego? Czy taki objaw może być oznaką czegoś groźniejszego i powinnam udać się lekarza? Takie objawy utrzymują się od ok 2 lat, bywają mniej lub bardziej nasilone. Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna jest kontrola u ginekologa, który oceni czy wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam

Niektóre kobiety faktycznie w momencie silnego podniecenia odczuwają ból i "rozpieranie" w okolicach narządów płciowych. Czasem nie można ustalić chorobowej przyczyny. Często niestety ból występujący w trakcie stosunku jest wynikiem toczącego się procesu zapalnego w obrębie układu rozrodczego - zalecam konsultację ginekologiczną.

https://terapiaslomka.wordpress.com/