Infekcja pochwy i nieprzyjemny zapach podczas stosunku a możliwość zarażenia chorobą weneryczną

czym może być spowodowana moja infekcja pochwy gdyż borykam się z tym już od dłuższego czasu?przed ,w trakcie i po stosunku czuje nie przyjemny zapach!czy to może być spowodowane przez mojego partnera ze mógł lub uprawiac sex z innymi osobami i zostałam czymś zarazona ?proszę pomózcie mi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Infekcja pochwy może mieć etiologię wirusową, grzybiczą, bakteryjną. Może być to także wynik infekcji innymi patogenami, np. chlamydią czy też rzęsistkiem. W celu ustalenia etiologii infekcji konieczne jest wykonanie wymazu/posiewu. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.