Co może być przyczyną brązowo-galaretowatej wydzieliny?

Witam!
Mam 23 lata, miesiączkuję nieregularnie, mam podejrzenie zespołu PCO. Nie miałam miesiączki przez ok. 2 miesiące. Byłam u lekarza, zalecił Luteinę (2 tabletki na noc przez 10 dni dopochwowo).
Po lekach dostałam miesiączki, krwawienie trwało 4 dni i nie było bardzo obfite. 2 dni po ustaniu krwawienia zaobserwowałam u siebie brązową, galaretowatą wydzielinę, której jest dość dużo. Towarzyszy temu ból brzucha, który jest umiejscowiony w jego dolnej części. Wydzielina ta pojawia się w dużych ilościach podczas oddawania moczu.
Dodam jeszcze, że w tej dwudniowej przerwie, między końcem krwawienia miesiączkowego a pojawieniem się tej wydzieliny, współżyłam z chłopakiem stosując prezerwatywy.
Co może być tej wydzieliny przyczyną, czy to coś niepokojącego? Co może oznaczać?
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Brązowa wydzielina z pochwy zawiera krew pozbawioną hemoglobiny, czyli starą. Zazwyczaj w takim przypadku krwawienie było niewielkie - większe krwawienie spowodowałoby wypłynięcie świeżej krwi z pochwy.

Obecność domieszki starej krwi w wydzielinie pochwowej może mieć wiele przyczyn - mogą być to niewydalone wcześniej podczas miesiączki resztki z jamy macicy, efekt urazu szyjki lub pochwy po stosunku seksualnym lub kwestia nierównowagi hormonalnej.

W Pani przypadku niepokojący może być towarzyszący wydzielinie ból podbrzusza i duża ilość wydzieliny, radzimy więc możliwie szybkie skontaktowanie się z lekarzem.