Co może być przyczyną drżenia mięśni twarzy?

Mam drżenia mięśni twarzy. W głównej mierze prawej strony twarzy, drży mi miesien pod okiem nad okiem, na policzku i nosie ( zawsze te same). Również drży mi prawy palec wskazujący. Czy to może być stwardnienie. Boje się statsznie jestem umówiona na wizytę u neurologa ale dopiero za dwa miesiace. Ostatnio te drżenia mam codziennie. Po wypiciu alkoholu nasilają się. Magnez nie pomaga. Myślałam że może to wapń bo urodziłam się z niedoborem i zastanawiam się czy to nie tezyczka albo problem z tarczyca. Jak myślicie co może być przyczyną?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

To raczej niegroźne drżenia mięśni twarzy, miokimie, może zawiązen z brakiem magnezu, potasu, sodu, z napięciem mięsni twarzy... Do konsultacji.. Spokojnie! Podłoże pewnie niedoborowe, ale też czesto napięciowe, emocjonalne... Takie czasy trudne i niezdrowe ! ! A do tego telefony komórkowe, ipody, monitorki , gry komputerowe, potem telewizja i bezruch, zmęczenie, apatia w domu; potem zaburzenia snu i spadek nastroju!!...
Konieczne krótkie przerwy naćcwiczenia, wzdychanie i "przeciąganie się" rozglądanie na boki, chociaż co pół godziny!!! Jak wzrok? wyniki badan, inne dolegliwosci ??
do interpretacji klinicznej! Do pełnej konsultacji neurologicznej, kontrola ciśnienia krwi i pulsu, ocena badań krwi, innych wyników. Pewnie napieciowe bóle głowy... Bardzo istotna ocena nastroju, snu, problemów, trybu życia, aktywności, diety , Czy nie ma zaburzeń hormonalnych ? zaburzenia miesiączki, niedoczynność tarczycy, anemia , inne niedobory witamin, elektrolitów?? Czy dużo stresów, napięcia emocjonalnego, Jaki sen? Jak gimnastyka, sport, aktywność życiowa i zawodowa? Czy nie ma wad postawy ? Niezwykle ważna zdrowa dieta, sen, aktywność fizyczna! muzyka, czytanie. Do pełnej konsultacji ; kontrola ciśnienia krwi i pulsu, ocena badań krwi, innych wyników. Istotna też ocena nastroju, snu, problemów, trybu życia, aktywności, diety , Czy nie ma zaburzeń oddechowych, krążeniowych ?hormonalnych ? Czy dużo stresów, napięcia emocjonalnego, wada postawy ? zaburzenia snu ? Pozdrawiam i zapraszam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty