Co może być przyczyną klejenia się napletka?

Witam, chciałbym opisać dwa występujące u siebie przypadki. Od kiedy pamiętam, moja żołądź w większości jest koloru niebieskawo-fioletowo-sinego, co w gruncie rzeczy nie wygląda zbyt estetycznie i nie wiem, co może być tego przyczyną. Drugą sprawą jest kleistość napletka/żołędzia. Ogólnie zazwyczaj chodzę z odsłoniętą żołędzią przez cały dzień, ale gdy tylko zsunie się ona z powrotem na swoje miejsc, mam problem, bo przy ponownym odciągnięciu napletka penis się klei. Nawet jak wyjdę spod prysznica, to po wytarciu penisa od razu napletek zaczyna się kleić, więc nie wiem czy jest to kwestia higieny. Oprócz w/w koloru żołędzia, żadnym zmian skórnych nie zaobserwowałem u siebie. Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Bez badania lekarskiego nie da się w pełni odpowiedzieć na Pana pytania - najprawdopodobniej opisywana przez Pana barwa narządów intymnych jest jak najbardziej fizjologiczna, czyli prawidłowa.

Jeżeli chodzi o nadmierną lepkość napletka, proszę spróbować zmienić preparaty do higieny intymnej, a jeżeli mimo to nadal problem nie ustapi, najlepiej udać się do lekarza w celu wykluczenia infekcji (można skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który, jeżeli będzie taka potrzeba, skieruje Pana do specjalisty).

Pozdrawiam