Co może być przyczyną problemów z wypróżnianiem się?

Witam! Mam problem od jakiegoś czasu z zapraciami, już od 3 lat codziennie pije soki ktore sama przygotowuje z owoców i warzyw które mają dużo blonnika jednak kiedy wyjechalam na 4 dni nie piłam tych soków i też wstrzymywalam uczucie wyproznienia, jednak kiedy już szłam do toalety nie mogłam się wyproznic. Czy jest możliwe że moje jelita przyzwyczaily się do takich soków i bez nich nie mogę się wyproznic czy może to być spowodowane wstrzymywaniem się od skorzystania z toalety ?

Witam,
oczywiście soki o dużej zawartości błonnika ułatwiają wypróżnianie. Organizm mógł się do nich przyzwyczaić ale uważam że problem z zaparciami pojawił się nie od braku soków a od zmiany otoczenia - pisze Pani że wyjechała na kilka dni. Często zmiana wody, jedzenia, trybu życia rozregulowuje metabolizm. Myślę, że gdyby była Pani w domu i nie piła soków problemu by nie było. Nie mniej jednak proszę nie rezygnować z picia soków, do tego pić min. 2l wody, odżywiać się zdrowo a wszystko wróci do normy. Ważna jest także aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk