Co może być przyczyna trądzika różowatego u kobiety po menopauzie?

Jestem kobietą w wieku 59 lat. 4 lata temu zaraz po menopauzie stwierdzono o umnie raka macicy i odrazu wykonano brachoterapie. Od tamtego czasu mmęczyły mnie juz różne dolegliwości jak np. trądzik różowaty na nosie i w okolicach, pieczenie oczu i zaczerwieniona, sucha skóra na powiekach. Obecnie od miesiąca mam czerwony, piekący dekold, pieczenie i suchość w ustach, pieczenie pochwy, różowa skóra głowy z krostkami. Jestem nerwowa, mam podwyższone CRP 5,5. Bardzo proszę o pomoc. ciąglemi

Trądzik różowaty jest schorzeniem o złożonej etiopatologii, jedna z przyczyn mogą być zaburzenia hormonalne, dużą rolę odgrywają zmiany naczyniowe, zaburzenia wydzielania łoju, a także czynniki zewnętrzne słońce, wiatr, zimno. Liczne przyczyny sprzyjaja stanowi zapalnemu skóry twarzy i dekoltu. Trądzik rózowaty może tez korelować z wywiadem onkologicznym Jednakże opisane przez Panią objawy wykraczają poza spektrum Rosacea i doradzałabym wnikliwą analizę przez Pani lekarza prowadzącego( internistę, onkologa, rodzinnego)

Przyczyn jest wiele. Prosze udac się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiednie zabiegi lecznicze oraz prawidłową pielęgnacje skóry .Najczęsciej stosuje się zabiegi z IPL oraz peelingi medyczne