Co może być przyczyną wydobywania się płynu po zaaplikowaniu globulki dopochwowej?

Po zalozeniu globulki HYDROVAG,na noc wszystko jest w porzadku. Rano przy spionizowaniu, wydobywa sie nadmiar rozpuszczonej substancji na zewnatrz a temu towarzyszy kilkuminutowe swedzenie, ktore z czasem ustepuje. Jaka moze byc tego przyczyna?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Być może swędzenie wynika z podrażnienia i nietolerancji kwasu hialuronowego zawartego w globulkach. Powinna Pani skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym w trakcie najbliższej wizyty kontrolnej.