Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną występowania krwinkomoczu?

Od dwóch lat mam erytrocyty w moczu, ostatnio 80 uL - analiza ogółna i liczne erytrocyty wyługowane w osadzie moczu. Mam 50 lat, rok temu miałam robione badanie - cystoskopię, które nie wykazało patologii. Czasem odczuwam lekkie pieczenie podczas oddawania moczu. W 2000 r. miałam usuwaną torbiel na jajniku - zmiana łagodna. Proszę o poradę.

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Obecność krwinek w moczu wiąże się zwykle z zakażeniem układu moczowego, kamicą, która stanowi blokadę drogi odpływu moczu. Może być również objawem choroby nerek. Proszę skonsultować się z lekarzem nefrologiem, który zleci u Pani badanie parametrów wydolności nerek, USG i inne badania prowadzące do właściwego rozpoznania.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy