Co może mi pomóc złagodzić to pieczenie?

Proszę o pomoc. Od tygodnia mecze się z infekcja pochwy. Na początku zastosowałam gynoxin Bez większej poprawy. Ginekolog przepisał mi macmiror 500 jestem po 3 globulce oraz tabletki flucofast. Ustąpił uporczywy świąd, ale pojawiło się bardzo uporczywe pieczenie oraz kłucie sromu. Podmywam się tantum Rose ale mam wrażenie że to potęguje pieczenie przynajmniej na początku. Co mi pomoże złagodzić to pieczenie? Czy stosujac micromir mogę dodatkowo używać innych globulek w celu odbudowy flory?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. W takiej sytuacji najlepiej umówić się na ponową wizytę do ginekologa. Lekarz będzie mógł zweryfikować czy leczenie przynosi zamierzone efekty, gdyż pieczenie pochwy w przypadku stosowania tego leku może stanowić skutek uboczny, jednak najczęściej ustępuje samoistnie.

Może ma Pani nadwrażliwość na substancję czynną (nifuratel, nystatynę) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, proszę jednak pamiętać, że bez porozumienia z lekarzem nie należy przerywać leczenia, gdyż może być ono nieskuteczne.

W celu złagodzenia objawów warto sięgnąć po żele lub kremy z kwasem hialuronowym, kwasem mlekowym lub glikogenem. Do mycia warto używać wyłącznie wody lub naturalnych mydeł, które są delikatne dla wrażliwej skóry i nie uczulają. Ponadto po zakończeniu leczenia warto sięgnąć po stosowanie probiotyków dopochwowych, które przywrócą właściwe pH pochwy, tym samym zminimalizują ryzyko nawrotu infekcji. Więcej na ich temat można przeczytać w poniższym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki-ginekologiczne-czy-warto-je-stosowac

Z kolei o możliwych sposobach łagodzenia pieczenia pochwy można przeczytać na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/natychmiastowa-ulga-przy-infekcjach-intymnych

Warto także zapoznać się z odpowiedziami specjalistów abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-swiad-po-stosowaniu-globulek-antydopochwowych

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/suchosc-w-pochwie-pieczenie-i-swiad-po-zakonczeniu-leczenia-infekcji-intymnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.