Co może oznaczać bardzo silny świąd skóry?

Bąble BARDZO silne swędzenie, 4 dni. Witam, na wyjeździe na skórze zaczęły mi się pojawiać czerwone krostki, po kilka w 1 miejscu (szyja, następnego dnia ramię, potem wierzch stopy, potem dłoń etc.) - swędziały jak ukąszenie komara. Po powrocie (5 dzień od pojawienia się bąbli )obudziłam się jak w transie, wszystko okropnie swędziało, bąble się rozlały po nogach i rękach, pogotowie- lekarz podejrzewał świerzb, wydał clatrę 2x2 tabletki crotamiton. Wszystko w domu wyczyszczone, wygotowane itp. 2 dni później objawy nie ustawały, w nocy nie mogłam spać przez swędzenie, bąbli coraz więcej, cała butelka leku wsmarowana w skórę - wizyta u dermatolog, stwierdziła silną reakcję uczuleniową na prawdopodobnie pluskwy (z hotelu). Przeciwko świerzbowi przemawiają p.w. miejsca ukąszeń (kończyny, skóra na wierzchu), kształt (bąble jak od komarów - małe i duże, brak przeczosów) oraz fakt, że nikt inny z mojego otoczenia nie ma dotąd żadnych objawów. Od dermatolog dostałam Pudroderm, steryd do psikania, dalej łykam Clatrę i wapno. Następnego dnia po wizycie poprawa, przespałam noc, jestem w stanie myśleć i być w cieple (wcześniej tylko przeciąg i zimna woda), choć jeszcze trochę małych bąbli się pojawia (przezroczystych). Swędzenie przy pomocy dużych ilości leków do opanowania. Czy możliwa jest tak silna reakcja uczuleniowa? Czy nie trwa zbyt długo (4 dni małych krostek i mini swędzenie 4 dni ultrasilne, bardzo rozległe bąble)? trochę mnie ta sytuacja przytłoczyła. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli objawy są nada konieczna wizyta u alergologa i dermatologa w celu ustalenia dalszego postępowania.