Co może oznaczać kołatanie serca u 43-latki?

Witam, mam 43 lata, od 1,5 roku leczę nadciśnienie. Biorę Co-Prestarium 3,5mg 2,5mg. Bywało 150/100, teraz 128/85. Do tej pory było dobrze, lecz od 2 tygodni po niewielkim wysiłku np. wejście po schodach na 2 piętro gwałtownie zaczyna bić serce (kołatanie), i jakby mi uszy rozsadzało. Objawy te ustają po kilku minutach, mierzone ciśnienie jest w normie. Lecz często odczuwam jakby "pieczenie" przy sercu, takie delikatne kłucie. Pół roku temu miałem robione badania, wszystko niby było w porządku. Nadmienię, że owe objawy nie występują przy szybkim spacerze, czy jeździe na rowerze. Jestem osobą szczupłą, bez nałogów. Co może być przyczyną tego kołatania i "rozrywania" uszu? czy powinienem powtórzyć badania? jesli tak to jakie? Pozdrawiam

Jeżeli masz nierozpoznane nadciśnienie tętnicze od wielu lat to Twój organizm przyzwyczaił się już do nieco wyższego ciśnienia krwi na co dzień. Nadmierne obniżanie ciśnienia tętniczego krwi u nadciśnieniowca nie jest wskazane i jest szkodliwe. Dochodzi do niedotlenienia serca, mózgu, zawrotów głowy i uczucia osłabienia. Nadciśnieniowiec winien mieć ciśnienie tętnicze krwi w granicach 140/95. Nadciśnienie w tym wieku należy dokładnie zdiagnozować w Klinice Kardiologicznej żeby wykluczyć inne groźnie choroby nerek czy nadnerczy, tarczycy itd. Podłoże genetyczne a więc rodzinnie występujące nadciśnienie też wymaga diagnostyki. Należy wykonać całodobowe badanie Holtera czynności serca i tętna. Ważne też są podstawowe badania krwi, moczu, poziom cukru w surowicy krwi, poziom sodu/Na/ potasu /K/ magnezu /Mg/.