Co może oznaczać mój ból i ucisk w gardle?

Dzien dobry. Mam problem z gardlem. Pierwsza mysl, ze to objaw mojej nerwicy, gardlo scisniete, gula przy przełykaniu, ale nie zawsze. Czasem odpuszcza. Zadnego bolu. Laryngolog nic nie zobaczyl w gardle. 3 miesiące temu byl wirus i ciagle zapalenia uszu. Glos przepadl na tydzień ale spiewalam na sile (praca). Teraz na przykład guli nie ma, ale boli przy nacisnieciu palcem u samego dolu szyi. Co robic? Mialam usg pol roku temu, wszystko bylo ok. Czy powinnam powtorzyc?

Witam! Pani opis objawów wskazuje na sprawę nerwicową. Wskazana porządna konsultacja i odpowiednie dobranie metod leczenia. Uprzedzam, że problemy mogą nawracać i czasem narastać. Leczenie farmakologiczne "na siłę" gardła, gdzie przyczyna może być emocjonalna jest szkodliwe. Zaznaczam, że w leczeniu zaburzeń emocjonalnych mamy do dyspozycji "cały wachlarz różnorodnych metod", a nie tylko tabletki i "pogawędki". Powodzenia. W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Celowa osobista konsultacja diagnostyczna w Poradni Zdrowia Psychicznego, do czego Panią zachęcam.

Z życzeniami dla Pani pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605