Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać OB 54?

Witam. Mam pytanie odnośnie wyników mojego taty. Co może oznaczać OB 54, które jest dosyc podwyższone, WBC 10,3, RBC 3,77, HGB 11,5, HCT 36,9, MCV 97,9, PLT 682. Był u lekarza rodzinnego zleciła mu dalsze badania w specjalistycznych poradniach tj. pulmonologiczna, neurologiczna. U pulmonologa zlecono kolejne badanie krwi ale w jakimś innym kierunku niż były robione wcześniej natomiast na wizytę u neurologa czekamy. Proszę o klarowne odpowiedzi chce wiedzieć coś więcej niż to co napisałam.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Badania krwi - trombocyty

Czy wiesz jakie funkcje pełni żelazo w twoim organizmie? Dowiedz się tego oraz sprawdź stężenie żelaza w twoim organizmie robiąc badanie krwi - lek. Łukasz Kowalski wyjaśni wszelkie szczegóły.

Podwyższone OB świadczy o stanie zapalnym. Leukocytoza jest nieznacznie podwyższona co rownież może sugerować stan zapalny. Podwyższony poziom płytek może być "samoistny" albo związany z lekka niedokrwistością. Bardzo ważne jest zwykle badanie lekarskie (podmiotowe i przedmiotowe) i po takim badaniu można dalej kierować pacjentów do leczenia specjalistycznego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy