Podwyższone OB i PWD

Moje wyniki: OB po1h 14mm/h (1-12), PWD 19,4 fi (9-17), MPV 13,2 fi (7-12,5), P-LCR 47,1% (13-43), kreatynina 1,12 mg/dl (0,6-1,1). WBC, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, PLT, RDW-CV - w normie. Co mogą oznaczać podwyższone parametry?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyspieszone OB może wskazywać na obecność stanu zapalnego.

Z pozostałych parametrów, dotyczących płytek krwi, warto obserwować MPV - średnia objetość płytek krwi. W tej chwili nie jest powodem do obaw, jednak niepokoić mógłby dalszy jej wzrost

Z uwagi na podwyższoną kreatyninę warto oznaczyć eGFR. Na pewno nie wolno bagatelizować tego wyniku, gdyż może wskazywać na upośledzoną funkcję nerek.

Pozdrawiam serdecznie