Co mogą oznaczać takie podwyższone wskaźniki?

Witam. Dziś robiłam wyniki z krwi. Co może oznaczać podwyższone PDW,MPV,p-LCR, eGFR i erytrocyty? Trochę się martwię. Moje wyniki PDW-20.1 MPV-13,4 P-LCR-52.1 Erytrocyty 5,4 eGFR-94,4 CRP jest w normie.

Mówiąc kolokwialnie, w większości przypadków im wyższy GFR, tym lepiej (to oczywiście znaczne uproszczenie). W przypadku zdrowych nerek wynik >90 jest prawidłowy.

MPV i P-LCR należy odnieść do liczby płytek krwi (PLT), niestety nie wspomniała Pani o tej wartości.

Erytrocyty są nieznacznie podwyższone, zazwyczaj świadczy to o zbyt małej ilości przyjmowanych płynów.

Sugeruję powtórzenie morfologii za 7-10 dni. W przypadku utrzymujących się odchyleń, powinna udać się Pani do hematologa.