Co może oznaczać obecność dużego guza w piersi u 27-latki?

Witam. Chciałabym dowiedzieć się czegoś o tym co może być przyczyną tego co mi dolega. Mam 27 lat i od około 3 mc mam nasilony trądzik i wypadają mi włosy (bardzo) około 2tyg temu miałam powiększone węzły chłonne piersi, po ich rozmasowaniu zniknęły lecz po 5 dniach wyczułam dość duży guz w prawej piersi na dole od wewnętrznej strony aż do okolicy sutka guzek zmienia się w zależności od cyklu miesiączkowego (w trakcie miesiączki i owulacji wiekszy) w reszte dni lekko wyczówalny. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do poradni onkologicznej bez zielonej karty wiec pewnie długo poczekam. Chciałabym wiedzieć czy to może być rak czy też zmiany hormonalne. Proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana pilne badanie usg piersi i wizyta w poradni onkologicznej

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.