Co może oznaczać obecność dużego guza w piersi?

W lewej piersi mam guza w wielkości 5 cm od dobrych dwóch miesięcy . moje sutki stały sie dziwne bo w lewej piersi sutek mi opada w dół a w prawej jest jakby opuchnięty gdy mi zimno to stoją mi sutki i wtedy są takie same , w mojej rodzinie każdy chorował na raka. mam dopiero 20 lat i strasznie się boję juz raz byłam u onkologa bo miałam guzka , który pojawiał sie i znikał . a ten jest cały czas i z dnia na dzien bardziej boli . do onkologa zanim się dostane to minie pół roku . pomocy !

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

przedstawione przez Panią dolegliwości z pewnością mogą budzić niepokój. Pierwszym krokiem, który może Pani poczynić, jest odwiedzenie lekarza rodzinnego - specjalista będzie mógł Panią dokładnie zbadać i w razie potrzeby wydać odpowiednie skierowania. Lekarz rodzinny może wydać również tzw. zieloną kartę leczenia onkologicznego, dzięki której czas oczekiwania na leczenie onkologiczne ulega znaczącemu skróceniu.