Co może oznaczać opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa?
Witam,bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku-opisu mojego rezonansu. Badanie MR kręgosłupa L/S w projekcjach strzałkowych i poprzecznych w sekwencjach T1,T2, Spair oraz Vista. Badanie wykazuję koncentryczną wypukline krążka m-kręgowego L4/L5 przebiegającą stycznie do prawego korzenia nerwowego.Wraz ze zmianami przeciążeniowymi w stawach m-kręgowych powodyje ona łagodną ,centralną stenozę kanału kręgowego.Lewostronna, paracentralna protruzja krążka m-kręgowego L2/L3, wpuklająca się do zachyłka korzenioiwego,modelująca korzeń.Podobna ,lewostronna protuzja krążka na poz. L3/L4. Cechy degeneracji opisanych krązków. Zmiany przeciązeniowe w stawach m-kręgowych na poz.L5/S1. Niewielkiego stopnia wygładzenie fizjologicznej lordozy lędzwiowej.Skolioza pograniczna Th/L skierowana wypukłścią w strone lewą.Stozek rdzeniowy jednorodny. Czy wyzej opisana sytuacja moze mieć wpływ ze od połowy w dół ciało odretwiałę łacznie ze stopami,lewa strona berdziej. aktualnie jestem po 2 tyg,rehabilitacji i jest duzo lepiej. aktualnie czekam na wizytę u lekarza,puki co chciałabym sie już czegoś dowiedziec. bardzo dziekuje ilona

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Obraz ten tłumaczy Pana dolegliwości.
Konieczna konsultacja z lekarzem prowadzącym, neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.