Co może oznaczać plamienie po zabiegu łyżeczkowania?

Witam. Dziś zauważyłam na swojej bieliźnie brązowe plamienie. Kilka godzin później zaczęłam plamić na kolor różowy. Ponad miesiąc temu stracilam dziecko, gdzie konieczny był zabieg lyzeczkowania. Jestem również na tabletkach antykoncepcyjnych, dziś wzielam czternastą tabletkę. Troszkę się boję, ponieważ w poprzednim tygodniu współżyłam z partnerem i ten skończył w środku. Czytałam w internecie już kilka wersji na temat plamienia, a wizytę u ginekologa będę miała dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Co to może oznaczać?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Odpowiedź na to pytanie bez osobistego badania i zebrania wywiadu jest trudna. Przyczyną plamienia może być nawet zastosowana antykoncepcja, dlatego jednak wizyta kontrolna u lekarza wydaje się konieczna.