Co może oznaczać silny ból brzucha u starszej osoby?

Witam Panie doktorze. Dziadek przebywa w szpitalu na chirurgii. Gdy pare dni wczesnien dostal silnych bolesci brzucha rodzice wywiezli go do szpitala. Byl odwodniony , oslabiony. Oprocz dolegliwosci bolowych nic mu nie dolegalo. Brzuch zrobil sie jak balon a on sam juz chodzic nie mogl. Badania krwi wyszly dobrze, ekg tez. Usg brzucha wskazywalo na porzeszone jelita. Lekarze starali sie pomoc jak tylko mogli takze w nocy przewiezli go na tomograf komputerowy ktory nic wiecej im nie powiedzial.Wkoncu zdecydowali sie go operować. Gdy otworzyli brzuch stwierdzili ze nic tam nie ma. Wszystko jest ok. Pozszywali go i stwierdzili niedokrwienie jelit z powodu zatoru krezki. Jelita czyste bez guzów itd. Podlaczyli go do hyparyny i kazali czekać. Dziadek mowi, smieje sie jest swiadomy ale lekarze zbyt nadziei nie dawaja gdyz jelita juz drugi dzien nie podjely jeszcze pracy. Mezczyzna lat 81. Panie doktorze jakie sa rokowania dziadka?? Dlaczego lekarze nie zdecydowali sie usunac skrzepliny tylko czekaja, czy skrzeplina mogla sama sie rozejsc , jak dlugo trzeba czasu do ew rozpuszczenia skrzepliny, jak dlugo trzeba czekac na prace jelit. A czy mogli lekarze postawic mylna diagnoze ?? Prosze o wiarygodna odpowiedz bo wydaje mi sie ze lekarze cos kreca. Jak mozna otworzyc czlowieka 81 letniego a potem stwierdzic ze nie moga mu pomoc. Dziekuje za odp i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze lekarze zdecydowali o leczeniu zachowawczymi gdyż operacja wiązałaby się z usunięciem jelit a ich stan zapewne nie był
Na tyle zły aby usuwać jelito , jest tutaj wiele kwestii i nie da się jednoznacznie nic powiedzieć bez zapoznania się z dokumentacja medyczna