Co może oznaczać słony posmak w ustach?

Witam. Od kilku dni czuję słony smak w ustach i wyczułam twarde zgrubienie, lekko bolesne na podniebieniu (boli tylko, gdy dotykam), mniej więcej na środku, gdzie podniebienie jest jeszcze twarde a niedaleko zaczyna się miękkie. Czy to normalne, czy powinnam iść z tym do dentysty?

Lek. Tomasz Budlewski

Do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic dalsze postepowanie