Co może oznaczać strzelanie żuchwy?

Podczas ruchu żuchwy w lewo oraz w prawo, wydaje ona strzelający dźwięk, na dodatek mam okazjonalne bóle tak jakby wewnątrz uszu oraz w okolicach głowy jak również i ból gardła. Czy może to być spowodowane niedawnym wyrzynaniem dolnej ósemki? Jeśli tak, to czy można temu zapobiec?

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna;a także ortodontyczna; ocena wszystkich objawów, nastroju, wyników badań. Stawy skroniowo-żuchwowe mogą generować różne objawy: bóle głowy, bóle przy gryzieniu. Warto wykluczyć choroby zębów, wyrastające zęby 8 "mądrości". DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ! Najważniejszy stan Pacjenta, objawy kliniczne ! potem ew RTG ? USG zębów i stawów skroniowo-żuchwowych.
Pozdrawiam i zapraszam