Co może oznaczać taki stan odbytu?

Witam borykam się z takim problem już prawie rok czyli czuje jakbym miał mokry odbyt i co pójdę do WC to ciągle delikatnie mam brudny. Nie raz jest wszystko ok nie czyje tego i mam czysto. Od czego to może być? Dodam że byłem z tym u protologa badał mnie i robił badanie palcem i wszystko mówił że jest idealnie. Co teraz mam robić? Czy to tak musi być? Czy to zależy od diety? Mam 185cm, i war 72kg. Dużo chodzę, biegam. Pozdrawiam

Czasem przyczyną brudzenia bielizny są zaparcia. W takim przypadku zaleca się dietę bogatobłonnikową, ruch oraz podaż płynów minimalnie 1,5 l dziennie. Jednak bez zbadania oraz zebrania dokładnego wywiadu nie jest możliwe postawienie diagnozy.