Co może oznaczać torbiel na podniebieniu?

Czy ktos wie jaka byla koncowa diagnoza ponizszego pytania? Mam podobna sytuacje i tez przebywam za granica. "Torbiel na podniebieniu Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące torbiela na podniebieniu,otóż mam na podniebieniu guzek z którego wycieka wydzielina ropna nad przednią górną dwójką , martwię się czy to nie objawy nowotworu . Czy to jest torbiel? Wudzielina spływa mi równiez po gardle , jestem obecnie za granicą do lekarza zgloszę sie jak wróce do Polski tj za trzy miesiące . Prosze mi powiedzieć co to jest , a może ma to związek z zatokami . Pozdrwaiam

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego można jedynie zgadywać Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne