Torbiel na podniebieniu

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące torbiela na podniebieniu,otóż mam na podniebieniu guzek z którego wycieka wydzielina ropna nad przednią górną dwójką , martwię się czy to nie objawy nowotworu . Czy to jest torbiel? Wudzielina spływa mi równiez po gardle , jestem obecnie za granicą do lekarza zgloszę sie jak wróce do Polski tj za trzy miesiące . Prosze mi powiedzieć co to jest , a może ma to związek z zatokami . Pozdrwaiam Magdalena

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zmiana wymaga zbadania w celu postawienia diagnozy. Wyciek treści ropnej może świadczyć o zakażeniu i wytworzeniu się ropnia, a stan ten wymaga wdrożenia leczenia w celu opanowania infekcji. Mimo wszystko zalecam kontakt z lekarzem.