Co może oznaczać wynik BAC wątroby?
Witam serdecznie.Odebralam dzis wyniki taty biopsji wątroby, poniewaz na TK nie stwierdzono jaki to jest guz i MRI rownież nie stwierdzono jaki to moze byc rodzaj nowotworu, natomiast wykluczono naczyniaki. Wynik BAC 2,5 cm zmiany ogniskowej w prawym płacie wątroby, pod kontrola usg, wynikami krwi w normie brzmi następująco: uzyskany materiał cytologiczny jest obfity, znajdują sie w nim liczne wyrwane płaty hepatocytow, w części gęsto ułożonych, z mniejszymi jądrami-obraz moze budzić podejrzenie zmiany wywodzącej sie z komórek wątrobowych, jednak badanie cytologiczne nie upoważnia do jednoznacznego rozpoznania raka. Konieczna dalsza diagnoza. Bardzo prosze o interpretacje tego opisu, z wyjaśnieniem co moze byc w najgorszym wypadku,a co w najlepszym i jakie ewentualnie badania bedzie mosial tata przejście celu dalszego zdiagnozowania zmiany.Niestety wizyta u onkologa bedzie dopiero 8 stycznia. Pozdrawiam i czekam na info zwrotne

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
tak jak jest napisane brak jednoznacznych cech komórek nowotworowych, konieczna jest dalsza diagnostyka np. PET, lub laparoskopia zwiadowcza i pobranie większej ilości materiału do badania.