Co może oznaczać wynik BAC wątroby?

Witam serdecznie.Odebralam dzis wyniki taty biopsji wątroby, poniewaz na TK nie stwierdzono jaki to jest guz i MRI rownież nie stwierdzono jaki to moze byc rodzaj nowotworu, natomiast wykluczono naczyniaki. Wynik BAC 2,5 cm zmiany ogniskowej w prawym płacie wątroby, pod kontrola usg, wynikami krwi w normie brzmi następująco: uzyskany materiał cytologiczny jest obfity, znajdują sie w nim liczne wyrwane płaty hepatocytow, w części gęsto ułożonych, z mniejszymi jądrami-obraz moze budzić podejrzenie zmiany wywodzącej sie z komórek wątrobowych, jednak badanie cytologiczne nie upoważnia do jednoznacznego rozpoznania raka. Konieczna dalsza diagnoza. Bardzo prosze o interpretacje tego opisu, z wyjaśnieniem co moze byc w najgorszym wypadku,a co w najlepszym i jakie ewentualnie badania bedzie mosial tata przejście celu dalszego zdiagnozowania zmiany.Niestety wizyta u onkologa bedzie dopiero 8 stycznia. Pozdrawiam i czekam na info zwrotne

Lek. Tomasz Budlewski

tak jak jest napisane brak jednoznacznych cech komórek nowotworowych, konieczna jest dalsza diagnostyka np. PET, lub laparoskopia zwiadowcza i pobranie większej ilości materiału do badania.