Co może powodować nadmierne wypadanie włosów?

Szanowna Pani, Od dłuższego czasu (rok) wypadają mi włosy. Wydaje mi się, że ponad 100 dziennie, przy każdym myciu jest ich mnóstwo, przy czesaniu, na ubraniach. .Żelazo w normie, morfologia ok. Od 2 mies. łykam tabletki z drożdżami, efektów nie widzę. Od miesiąca stosuję Dermenę i biorę drożdże. Mam problem z piętami, cały czas pękają i są szorstkie. Mam 24 lata.Jem dość dużo słodyczy i nie tyje, trzymam wagę 60 kg przy wzroście 165. Miesiączki regularne. Tarczyca?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że istnieje wiele powodów nadmiernej utraty włosów, a najczęstszymi przyczynami są: stres i stosowanie niektórych leków oraz przejściowe infekcje, gorączaka i choroby przewlekłe. Mogą to być schorzenia bezpośrednio dotyczące skóry głowy ( łojotokowe zapalenie skóry, grzybica, łupież, łuszczyca) lub choroby ogólnoustrojowe najczęściej jajników, tarczycy, krwi, nadnerczy. Przyczyna mogą być tez zaburzenia hormonalne. Dlatego ważne jest zdiagnozowanie przyczyny aby przeprowadzić skuteczne leczenie. W tym celu należy zgłosić się do specjalisty, który wykona odpowiednie badania.