Co może powodować odbarwienie kału?

Witam, interesuje mnie co może powodować odbarwienie kału (kolor jasno brązowy,żółty). Poza tym miewam częste gazy, ostatnio bardzo intensywne. Pół roku temu miałem badanie USG które nie wykazało żadnych nieprawidłowości poza lekko stłuszczoną wątrobą. W lutym próby wątrobowe również były w normie. Proszę o opinię

Taki stan może być związany z nieprawidłowym wydzielaniem żółci do dróg pokarmowych, ale zbyt małej jej produkcji lub też powód może być lakoniczny czyli jednolita, nieprawidłowa dieta. W razie wątpliwości radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio najlepiej z gastroenterologiem.