Co może powodować trudności z pełnym otwarciem ust u osoby, której rosną żeby ósemki?

Byłam u stomatologa z bólem prawej dolnej siódemki. Pojawił się jakiś czas temu, ale od paru dni nie dawał spokoju. Po rtg okazało się, że rośnie mi ósemka, która napiera na siódemkę (stąd ten ból). Lecz w siódemce mam dosyć dużą dziurę, którą stomatolog postanowił wyleczyć. Nie można było od razu założyć plomby, więc "założono" mi lekarstwo do zęba. Po paru godzinach w miejscu ósemki zrobił mi się ropień, guzek (?). Mam też trudności z pełnym otwarciem ust bez czucia bólu. Co to może być?

Bez badania bezpośredniego i oceny RTG porada jest nieprecyzyjna - z dużym prawdopodobieństwem jest to utrudnione wyrzynanie zęba mądrości,może być też powikłanie w trakcie leczenia zęba siódmego.