Co może powodować zaburzenia pamięci i problem z nauką?

Co może powodować zaburzenia pamięci i problemy z nauką? Witam. Mam lekką depresję i zaburzenia pamięci oraz natrętne myśli których ciężko się pozbyć. Próbuję się uczyć do matury i zwłaszcza matematyka sprawia mi problem ponieważ bardzo mało zapamiętuje i ciężko jest mi się jej uczyć mi że rozumiem zadania. Co może powodować zaburzenia pamięci i trudności w uczeniu się? Czy któryś z moich objawów które wymieniłem mogą powodować te problemy? Jak pozbyć się problemów z nauką? Od kilku lat czuje taki ucisk w czole i skroniach ale na badaniach TK i EEG nic nie wyszło. Nie wiem co mam już robić żeby pozbyć się tych zaburzeń pamięci i uczenia. Chcę zdać dobrze maturę iść na studia lubię też się hobbistycznie uczyć nauk ścisłych i angielskiego ale jak mam to robić jeżeli pamięć odmawia mi posłuszeństwa? Z góry dziękuję za pomoc

Witam Panią,

Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych najczęściej

spowodowane są brakiem snu, stresem, przemęczeniem,

nadmiernym korzystaniem z komputera, smartfona lub zażywaniem

substancji psychoaktywnych.

Towarzyszą też zaburzeniom nerwicowym, stanom lękowym i depresji.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Napisała Pani ,, Mam lekką depresję i zaburzenia pamięci oraz natrętne myśli,

których ciężko się pozbyć.”

Zatem przede wszystkim należy zająć się tą ,,lekką depresją” i natrętnymi

Myślami, ponieważ to one powodują zaburzenia pamięci, koncentracji

I pozostałe dolegliwości.

Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany,

żeby podjęła Pani psychoterapię.

W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia

właściwego rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami depresji, zaburzeń pamięci i natręctw myślowych

oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/