Co może powodować zaburzenia pamięci i problem z nauką?
Co może powodować zaburzenia pamięci i problemy z nauką? Witam. Mam lekką depresję i zaburzenia pamięci oraz natrętne myśli których ciężko się pozbyć. Próbuję się uczyć do matury i zwłaszcza matematyka sprawia mi problem ponieważ bardzo mało zapamiętuje i ciężko jest mi się jej uczyć mi że rozumiem zadania. Co może powodować zaburzenia pamięci i trudności w uczeniu się? Czy któryś z moich objawów które wymieniłem mogą powodować te problemy? Jak pozbyć się problemów z nauką? Od kilku lat czuje taki ucisk w czole i skroniach ale na badaniach TK i EEG nic nie wyszło. Nie wiem co mam już robić żeby pozbyć się tych zaburzeń pamięci i uczenia. Chcę zdać dobrze maturę iść na studia lubię też się hobbistycznie uczyć nauk ścisłych i angielskiego ale jak mam to robić jeżeli pamięć odmawia mi posłuszeństwa? Z góry dziękuję za pomoc

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych najczęściej
spowodowane są brakiem snu, stresem, przemęczeniem,
nadmiernym korzystaniem z komputera, smartfona lub zażywaniem
substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też zaburzeniom nerwicowym, stanom lękowym i depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Napisała Pani ,, Mam lekką depresję i zaburzenia pamięci oraz natrętne myśli,
których ciężko się pozbyć.”
Zatem przede wszystkim należy zająć się tą ,,lekką depresją” i natrętnymi
Myślami, ponieważ to one powodują zaburzenia pamięci, koncentracji
I pozostałe dolegliwości.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany,
żeby podjęła Pani psychoterapię.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia
właściwego rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami depresji, zaburzeń pamięci i natręctw myślowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/