Co może znaczyć biegunka i brak apetytu u dziecka?

Witam mój 2,5 letni synek dostał biegunki oczywiście byłam z tym u pediatry. Jednak w jego kupce pojawiły się dziwne czarne kropki jak by mak nie zawsze i w różnym natężeniu. Zrobiłam mu dziś podstawowe badania z krwi. Synek juz od kilku miesięcy nie wykazuje zainteresowana jedzeniem. A jak podam mu coś co mu nie zasmakuje ma odruch wymioty. Nie chcę jeść samodzielnie. Tak jakby jedzenie mogło dla niego nie istnieć. Na początku za bardzo się tym nie przejmowałam traktowała to jak etap przejściowy ale trwa to za glugo i do tego ta dzisiejsza biegunka przelała już szale. Do jakiego lekarza mam się udać gastrolog a może to podłoże psychologiczne. Proszę o poradę. Przecież nie tak powinno wyglądać karmienie dziecka.

Ja skierowałabym dziecko na diagnostykę gastrologiczną, istotne byłoby tez badanie gastroskopowe. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.