Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć ból brzucha u 3-letniej córki?

Moja 3 letnia córeczką kilka razy dziennie mówi że boli ja brzuszek wcześniej miała biegunki z domieszką śluzu i krwi. Oczywiście byłyśmy u lekarza i dostała na 6 dni syropem jednak to narzekanie na bol brzuszka jest nadal
KOBIETA, 27 LAT 4 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

domieszka krwi i śluzu w stolcu oddawanym kilka razy dziennie może wskazywać na biegunkę infekcyjną o charakterze zapalnym. Najczęściej wywołują ją bakterie. Niestety nie wspomina Pani, jak długo utrzymują się dolegliwości oraz jakie leczenie zostało wdrożone, zatem trudno doradzić, jakie kroki należy przedsięwziąć teraz.

Niemniej w przypadku utrzymujących się dolegliwości z pewnością konieczne jest poszerzenie diagnostyki – warto wykonać morfologię krwi z oznaczeniem poziomu CRP i OB, czyli wskaźników stanu zapalnego w organizmie. Do tego posiew kału może udzielić odpowiedzi na pytanie o obecność chorobotwórczych bakterii, takich jak np. Salmonella. O śluzie w kale może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-kale-przyczyny-choroby.

Jeżeli te badania nie wniosą niczego nowego, to może być konieczne wykonanie USG jamy brzusznej. Proszę zwrócić się do pediatry, on także, jeżeli uzna to za konieczne, może skierować Panią do gastroenterologa dziecięcego.

Więcej na temat bólu brzucha u dzieci w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-u-dziecka-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy