Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć ta krew w moczu u taty?

U mojego taty w moczu pojawiła się krew. Jest to człowiek wiekowy, w tym roku skończy 87 lat. Jak można się skontaktować z nefrologiem?
MĘŻCZYZNA, 87 LAT 12 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, krwiomocz w każdym wieku jest objawem niepokojącym. Wymaga konsultacji z lekarzem urologiem lub nefrologiem. W sytuacji Pani taty należałoby się na początku skontaktować z lekarzem rodzinnym w celu wystawienia skierowania do specjalisty, a potem zapisać się na wizytę. Ewentualnie można spróbować zapisać się na poradę prywatną. Jeśli natomiast krwiomocz jest bardzo silny i występują inne alarmujące dolegliwości (np. gorączka) możliwe, że konieczna jest wizyta w szpitalu na SOR. Na pewno krwiomocz wymaga wnikliwej diagnostyki, która polega na wykonaniu badań moczu (analizy ogólnej, posiewu), badań krwi (morfologii, poziomu jonów), badań obrazowych (USG jamy brzusznej, nerek, cystografii, scyntygrafii). Wyniki badań pomogą w postawieniu właściwej diagnozy i zaordynowaniu odpowiedniego leczenia. Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-moczu-czym-jest-przyczyny, https://portal.abczdrowie.pl/co-oznacza-krwiomocz oraz https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-a-czeste-oddawanie-moczu Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy