Co oznacza krew w moczu po stosunku?

Witam mam 32 lata po dłuższej przerwie współżylam z mężem i zaraz po stosunku u mnie w moczu pojawila się krew A po następnym oddaniu już jej nie było co to może oznaczać ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

być może w trakcie seksu doszło do podrażnienia bądź otarcia w efekcie czego pojawiło się jednorazowe krwawienie.

Krew w moczu to jednak również objaw, który towarzyszy infekcjom układu moczowego. Być może cierpi Pani na zapalenie pęcherza moczowego lub zapalenie cewki moczowej. Zarówno jedno, jak i drugie schorzenie pojawić się może po stosunku seksualnym i daje podobne objawy.

Zapalenie pęcherza i zapalenie cewki moczowej po stosunku wywołuje nie tylko krwiomocz, ale również zdarza się, że powoduje częste oddawanie moczu, pieczenie, bóle podbrzusza oraz uczucie parcia na pęcherz. Powinna więc Pani udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania, które dadzą ostateczną odpowiedź. Nawet jeśli krwiomocz ustał, warto wykonać kontrolne badanie moczu.

Więcej informacji na temat tej dolegliwości znajdzie Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/co-oznacza-krwiomocz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.