Co oznaczają u mnie te objawy po stosunku?

Witam. W dniu wczorajszym współżyłam z partnerem, był to stosunek klasyczny oraz oralny (on był stroną aktywną). Dodatkowo wyjątkowo poprosiłam partnera, by szczególnie intensywnie stymulował przednią ścianę pochwy w okolicach punktu G, gdyż czytałam wiele artykułów, w których podano informację, iż taka intensywna stymulacja zwiększa szansę na kobiecą ejakulację. W trakcie zdarzyło się, że było to połączone z uczuciem silnego parcia na pęcherz (choć był opróżniony) i bolało, jednak trwało to chwilę, bo kazałam partnerowi przestać. Po stosunku wszystko było ok, jednak niecałą dobę po nim zaczęłam odczuwać szczypanie w cewce moczowej, parcie na pęcherz (nawet pusty) oraz dyskomfort podobny do tego podczas wczorajszej stymulacji. Mam też wrażenie, że mocz ma zapach ryby. Na razie nie występuje krwiomocz, ale pewnie wystąpi jak zwykle - miałam już nie raz zapalenie pęcherza, ale obawiam się, że tym razem partner coś mi uszkodził. Czy jest to możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

gdyby doszło do urazu mechanicznego delikatnej śluzówki pochwy w czasie intensywnej penetracji partnera, wówczas krwawienie pojawiłoby się bezpośrednio po seksie.

Natomiast objawy, które Pani wskazuje, czyli szczypanie okolic cewki moczowej, parcie na mocz, a także rybi zapach, dość jednoznacznie sugerują infekcję pochwy o charakterze bakteryjnym lub zapalenie pęcherza.

W tej sytuacji nie należy zwlekać z wizytą u lekarza – może być wskazane wykonanie posiewu moczu i posiewu z pochwy w celu ustalenia źródła infekcji, na pewno też konieczne będzie wdrożenie antybiotykoterapii, ponieważ jest mało prawdopodobne, by infekcja ustąpiła samoistnie.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/profilaktyka-nawracajacych-infekcji-intymnych.

Do czasu zakończenia terapii proszę powstrzymać się od współżycia, a na przyszłość pamiętać o odpowiedniej higienie przed seksem. Warto, by partner również przeszedł leczenie, ponieważ niewykluczone, że jest bezobjawowym nosicielem. Jeśli tak, kolejne zbliżenia mogą powodować nawroty infekcji.

Zachęcam do lektury także tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/fakty-i-mity-na-temat-seksu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.