Co może znaczyć taki guzek na dziąśle?

Już od jakiegoś czasu zauważyłam na górnej szczece, na dziasle wysoko nad że em, w miejscu zetknięciu się z nosem twardy guzek wielkości grochu. Nie jest bolesny, dopiero przy naciśnięciu na niego odczuwam ból który promieniuje aż do zęba pod nim.Didam że na ząb ten wcześniej nakładania była koronka. Ząb był też przeleczony kanalowo.Czy to coś groźnego? Może to być jakiś rąk dziąsła?

Przyczyn występowania guzów w jamie ustnej jest dużo i mogą być one objawem poważnych chorób (np. nowotwór). Może się jednak okazać że jest to po prostu przetoka pochodząca od zęba. Konieczna jest wizyta u stomatologa, który stwierdzi, z jakim rodzajem guza mamy do czynienia i na tej podstawie będzie można podjąć odpowiednie leczenie. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl