Co może znaczyć taki silny ból zęba po ekstrakcji?

Witam, 5 dni temu miałam usuwana ósemkę dolna która była dosc głęboko. Do tej pory ból się utrzymuje i bolą również okoliczne zęby.. mam założone szwy ale zrobiła się dziurka.. nie ma temperatury, wezmę nurofen forte 2x to ból ustaje na jakieś 3-4h.. ból jest do wytrzymania ale boje się ze może zrobił się suchy zębodół. Lekarz który wykonywał ekstrakcję przyjmie mnie dopiero w środę..

Niestety po skomplikowanych zabiegach ekstrakcji zębów dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się dość długo. Warto dbac o odpowiednią higienę tego miejsca bo brak czyszczenia poteguje stan zapalny okolicy pozabiegowej. Jeśli dolegliwości bólowe nasilają się z dnia na dzień to najlepiej skonsultowac to z lekarzem. Czasem wystarczy oczyszczenie rany i opatrunek i już jest lepiej.