Co może znaczyć ten dodatni test ciążowy po poronieniu?
Poronilam 6 tygodniowa ciaza dokladnie 18 dni temu. Przez tydzien krwawilam i wszystko samo sie oczyscilo i ustalo. Beta byla opadajaca, dokladnie 2 tygodnie temu wynosila 400 i od tego czasu nie badalam. Lekarz kazal mi zrobic test ciazowy i czekac na usg ktore mam w przyszlym tygodniu. I tutaj moje pytanie: test ciazowy ciagle dodatni od 3 dni bol piersi a dzisiaj do tego bol glowy i nudnosci. Co to moze oznaczac?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
hormon ciążowy beta-HCG w pierwszych dniach po poronieniu spada gwałtownie, po czym jego spadek spowalnia. Nie ma określonego tempa, które byłoby prawidłowe, gdyż jest to kwestia indywidualna.
W związku z tym przez kilka tygodni po poronieniu hormon beta-HCG może być na tyle wysoki, że test ciążowy będzie dawał wynik pozytywny. Zazwyczaj spadek do zera trwa do nawet 4 lub 6 tygodni po poronieniu. Aby sprawdzić aktualny poziom gonadotropiny kosmówkowej najlepiej oznaczyć stężenie tego hormonu we krwi.