Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć ten mój problem z zaśnięciem?

Mam problem z zaśnięciem. Zasypiam o 4/5 gdzie niektórzy ludzie o tej już wstają do pracy. Wstaje o 14/15. Przeraża mnie to. Marnuje cały dzień na spanie, a w nocy siedzę przed komputerem lub telefonem. Nie wiem co mam robić. Kompletnie nie mogę zasnąć, stało się dla mnie normalne zasypianie o tak później godzinie. Nawet jeśli odłożę telefon i spróbuje zasnąć, nie mogę co mnie bardzo denerwuje, bo przez godzinie wiercę się na łóżko, nie mogę się ułożyć i później i tak sięgam po telefon. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam! Z tego co Pani napisała wnioskuję, że sypia Pani ok. 10 godzin na dobę - czyli sporo. Jednak doszło do zaburzenia rytmu dobowego - odwrócenie czasu snu i czuwania. Wskazany nowy plan dnia (łatwiej się mówi niż realizuje), stopniowe wydłużenie "bezsenności" - musi Pani "zgubić" jedną noc i dociągnąć do akceptowanego przez większość ludzi okresu zasypiania; trzeba to będzie w miarę potrzeby powtarzać. Wskazane przestrzeganie "higieny życia codziennego": dużo ruchu na wolnym powietrzu, popołudniowe spacery, sensowne, ciekawe zajęcia, odpowiednia dieta. Unikać nadużywania środków nasennych i innych używek. Może to wymagać kilku podejść, ale warto spróbować. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy