Co może znaczyć to zmęczenie i uczucie odrealnienia?

Witam. Mam 20 lat i od paru lat mam dziwne "objawy". Czuje się odrealniony, każdy mój dzień posterzegam jako "obserwator" jak bym siedział w swojej głowie o tylko patrzył na to co robi moje ciało. Mam też poczucie bezsensu i brak motywacji do czego kolwiek. Jestem zmęczony pracą , nauką , życiem towarzyskim i wsumie to wszystkim. A najgorsza jest ta obojętność ,którą odczuwam cały czas .Kompletnie nic mnie nie cieszy ,nie smuci znaczy nie odczuwam tego tak normalnie , sam już nie wiem jak normalnie się odczuwa. Mimo tych wszystkich objawów dalej chodze do pracy spotykam się z przyjaciułmi etc. Nie wiem po co ale udaje takiego zwykłego studenta przy każdym , zadowolony z pierwszej pracy , zestresowany nadchodzącą sesją etc. Ale to nie ja . Ja jestem zmęczony tym wszystkim , nie widze w niczym najmniejszego sensu . Zaczeło się w wieku 17 lat. Psychiatra podejrzewał depresje i przepisał bodajże escitalopram , nie pomogło. Potem jakieś inne diagnozy i inne leki które nic nie dawały , w pewnym momeńcie skłamałem iż czuje się lepjej ponieważ miałem dość ciągłego biegania po lekarzach . A teraz to już sam nie wiem co robić. Dodam tylko iż nie pije alkocholu nie zażywam żadnych narkotyków ani leków. Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc lub odzew.

Witam Pana,
Poczucie derealizacji to zaburzenie dysocjacyjne,
które wyzwala się w okresach bardzo dużego stresu
niechcianych emocji, traumatycznych wydarzeń
i / lub pod wpływem silnych lęków.
Bardzo często współwystępuje również z zaburzeniami lękowymi,
depresją kliniczną, chorobą afektywną dwubiegunową,
zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, w napadach paniki
a także po traumatycznych przeżyciach w dzieciństwie.
Zdarza się, że w szczególnie obciążających sytuacjach
lękowych umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia,
powoduje odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Przyczyną może być też alkohol czy narkotyki.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
jest leczeniem objawowym.
Środki farmakologiczne nie rozwiązują Pana problemów,
jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia depresyjne
i ich uciążliwe konsekwencje, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia właściwej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami depresji oraz jej konsekwencjami
dzięki czemu odzyska Pan spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl