Co może znaczyć uczucie gorąca na twarzy?

Witam, od jakiegoś czasu raz lub dwa razy w ciągu dnia robi mi się gorąco na twarzy oraz mam wtedy czerwony nos i policzki. Co to może być
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Rola stresu w łysieniu plackowatym

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

istnieje wiele przyczyn uderzeń gorąca. Mogą to być zaburzenia hormonalne, nadczynność tarczycy, nadciśnienie, gruźlica, migrena czy choroby serca. Czasem uczucie gorąca pojawia się w wyniku stresujących sytuacji lub jako efekt uboczny zażywania niektórych leków.

Czerwienienie się na twarzy to także skutek zmiany temperatury czy odmrożenia. Zdarza się, że niektóre osoby reagują w ten sposób na ostre jedzenie, gorące napoje, kofeinę, czerwone wino czy inne alkohole. W późniejszym wieku zaczerwienienie na twarzy może oznaczać nadejście okresu menopauzy lub andropauzy.

Jak widać przyczyn jest dużo, dlatego warto byłoby wykonać dodatkowe badania oraz przeprowadzić wywiad lekarski, który pozwoli spojrzeć szerzej na dany problem. Ważne są bowiem objawy towarzyszące uderzeniom gorąca oraz ogólny stan zdrowia.

Być może przydatny okaże się artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/uderzenia-goraca-to-nie-zawsze-objaw-menopauzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty