Co muszę zrobić, jeśli pominęłam więcej niż jedną tabletkę antykoncepcyjną?

Prawdopodobnie przez pierwszy tydzień nie będę brać tabletek. Czy od następnego mogę brać normalnie? Co mam zrobić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli podczas przerwy po poprzednim opakowaniu pigułek będzie Pani współżyła, a potem nie rozpocznie Pani nowego opakowania we właściwym czasie, to naraża się Pani na duże ryzyko ciąży! Jeśli nie może Pani zażywać pigułek w czasie, kiedy powinien nastąpić pierwszy tydzień nowego opakowania, to chyba lepiej jest nie stosować ich w ogóle w tym cyklu - trudno powiedzieć, jakie będzie działanie antykoncepcyjne przy pominięciu pierwszych kilku pigułek!

Gdy skończy Pani obecne opakowanie wystąpi krwawienie, potem będzie miał miejsce pełny cykl (może potrwać trochę dłużej niż zazwyczaj), a potem wystąpi miesiączka - pierwszego jej dnia proszę rozpocząć nowe opakowanie (od tego dnia ma Pani ochronę przed ciążą).

Pozdrawiam!