Co oznacza biopsja i obraz cytologiczny?

Wynik biopsji-obraz cytologiczny przemawia za wolem guzkowym,co to oznacza?

Lek. Michał Lenard

Wole guzkowe tarczycy to powiększenie tego narządu, często z obecnością guzków, któremu nie towarzyszą objawy nadczynności tarczycy. Dlatego często nie wymaga leczenia, a jedynie obserwacji i okresowej kontroli. Wynik powinien być oceniony przez lekarza zlecającego biopsję, który uwzględni Pani stan kliniczny i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!