Co oznacza ból brzucha po gastroskopii?

Witam. 20.04 godz 14.30 miałam robiona gastroskopię. Pobrano mi bodajże 4 próbki materiału do badania, nie usuwano polipów-nie zaobserwowano takich zmian. Pobieranie materiału dość silnie odczuwałam co zaskoczyło lekarza, ktory twierdził, ze większość pacjentów w ogóle nic nie czuje. Zaraz po badaniu pobolewal mnie brzuch. Sytuacja nie zmieniła sie do teraz. Bol i pieczenie nasila sie po jedzeniu. Diagnoza: 3 nadżerki w żołądku.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej są to właśnie objawy stanu zapalnego żołądka , wskazane leczenie zmniejszające ilość kwasu solnego.
Pozdrawiam