Co oznacza ból brzucha po lewej stronie?

Od niemal trzech tygodni czuję lekki ból w brzuchu po lewej stronie, najczęściej w podbrzuszu choć czasem dyskomfort odczuwam poniżej lub w okolicy dolnych żeber. Czasem ból przechodzi także na prawą stronę (do 3 cm) od środka. W tym samym czasie mam lekki stan podgorączkowy od 36,8 do 37,4. Czuję się osłabiony, mam widocznie obniżoną koncentrację. Lekarz nie znalazł nic niepokojące w trakcie badania jamy brzusznej. Lekarz pierwszego kontaktu zlecił mi podstawowe badania krwi i wszystko jest mniej więcej w normie (morfologia, krew, mocz). Stwierdził, że elementy badania, na które wpływ mają narządy w jamie brzusznej wychodzą prawidłowo. Czekam na wynik testu na Helicobacter oraz mam za kilka dni badanie USG. Dyskomfort zaczyna mi się nasilać i oscyluje głównie w okolicach żołądka. Z czego to może wynikać, czy powinienem na tym etapie podjąć jakieś działania, dieta, itp? Pozdrawiam,

Lek. Michał Lenard

Na chwilę obecną nie ma potrzeby podejmowania diety. Sugeruję zaczekać na wszystkie wyniki badań i zgłosić się z nimi do lekarza rodzinnego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!